menu
Teatr
Plastuś
Aktualności Angielski Teatr Zapisy i opłaty Nasza kadra Co robimy Warunki lokalowe Kontakt Archiwum

26.10.2018

Drama na zajęciach teatralnych

Stosowanie dramy przyczynia się do wszechstronnego rozwijania osobowości u dzieci oraz doskonalenia komunikacji interpersonalnych. Na takich zajęciach omawiane są różne problemy społeczne, które obecne są w grupie przedszkolnej jak np. zazdrość, złość, odmienność itp. Świat emocji i uczuć dziecka jest bardzo zróżnicowany, jednak dzięki dramie może być jeszcze doskonalony. Ważne w tej metodzie jest również kształtowanie postawy współdziałania (współpracy, gotowości niesienia pomocy, tolerancji).  więcej »
 

1.10.2018

Papierowy Teatr - KAMISHIBAI

KAMISHIBAI (jap. 紙芝居) to wywodzący się z Japonii teatr ilustracji/obrazu. Dosłownie słowo „kamishibai” oznacza sztukę teatralną przedstawianą na papierze (jap.”kami” – papier, „shibai” – sztuka). Jest to technika opowiadania historii z wykorzystaniem ilustrowanych papierowych plansz, które umieszczone są w drewnianym parawanie nazywanym butai (jap. 舞台 – scena).
 

1.10.2018

Wrzesień to rozpoczęcie przygody z teatrem!

Na wrześniowych warsztatach teatralnych dzieci wcielały się w role aktorów i odgrywały scenki dramowe. Ćwiczenia teatralne uświadomiły dzieciom jak ważne są: koncentracja, współpraca w grupie, świadomość własnego ciała w pracy aktora oraz emocje, które towarzyszą nam na codzień. więcej »
 

17.09.2018

Teatrzyk Plastusiowy 2018/2019

Cele i założenia na nowy rok szkolny... więcej »
 

25.06.2018

Teatralny Zawrót Głowy...

... czyli Galeria Niezwykłych Min ( na wesoło) :) więcej »
 
« starszenowsze »