menu
Angielski codziennie
Plastuś
Aktualności Angielski Teatr Zapisy i opłaty Nasza kadra Co robimy
Program Angielski codziennie Wychowanie poprzez teatr Adaptacja Statut Plan dnia
Warunki lokalowe Kontakt Archiwum

Przedszkole realizuje autorski program nauczania języka angielskiego FIRST STEPS ENGLISH®.


Poza realizacją podstawy programowej ambicją przedszkola Plastuś / Mały Plastuś jest zapewnienie dzieciom bardzo wysokiego poziomu nauczania języka angielskiego.

Przedszkole współpracuje od kilkunastu lat z renomowanym Centrum Nauczania Języka Angielskiego Camelot, które zapewnia wykształconą, wyselekcjonowaną kadrę lektorów.

Zajęcia językowe z lektorem wprowadzają maluchy w świat sytuacji i gier, początkowo intrygujących i nie do końca zrozumiałych, z czasem ciekawych, zabawnych i wciągających. Dzieci nabierają kompetencji językowej, rozumiejąc zasadność występowania języka innego niż rodzimy. Przyswajają podstawowe zwroty dzięki łączeniu mowy z gestami w czasie zabaw ruchowych - Total Physical Response Method oraz wykorzystaniu elementów dramy. Zajęcia wzbogacone są o rekwizyty oraz pomoce edukacyjne z English Box, przez co każde spotkanie staje się ciekawą, kolorową wycieczką w świat języka angielskiego.

Zajęcia prowadzą:
 
Mgr Natalia Wall
lektor j. angielskiego realizujący program First Steps English


Doświadczony metodyk Centrum Nauczania Języka Angielskiego Camelot specjalizujący się w nauczaniu dzieci w wieku przedszkolnym.
Ponadto posiada wykształcenie psychologa o specjalności klinicznej i wychowawczej, magister Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki czemu ma rewelacyjny kontakt z dziećmi.


Dodatkowo dzieci wiedzę zdobytą podczas zajęć z lektorem utrwalają w bezpośrednim kontakcie z native – speakerem.
 
Mrs. Kamila
lektor j. angielskiego realizujący program First Steps English


Lektorka i pedagożka. Ukończyła studia licencjackie na kierunku animacja społeczno-kulturalna na Wydziale Pedagogicznym w Warszawie. Obecnie na studiach doktoranckich zajmuje się tematem rozwoju  językowego dzieci w tym zjawiskiem dwujęzyczności. Zdobyła potrzebne ceryfikaty do nauki języka angielskiego poparte ponad 10 letnim doświadczeniem pracy nie tylko z najmłodszymi kursantami. W Plastusiach prowadzi zajęcia dodatkowe w języku angielskim.  Lektorka Centrum Języka Angielskiego Camelot, native speaker bierze udział w programie FIRST STEPS ENGLISH, w którym dzieci podczas zabawy nie zauważają faktu, że się uczą, a sposób prowadzenia zajęć pozwala na łatwe i ciekawe poznawanie świata w języku angielskim.Nasza metoda zapewnia codzienny kontakt dziecka z językiem poprzez zabawę, piosenki, gry ruchowe z lektorem w małych grupach. Łączymy systematyczną naukę i wykorzystujemy naturalną spontaniczność dziecka, by pobudzać w nim chęć do korzystania z angielskiego również podczas zabawy w sali, posiłków czy wycieczki… W tym czasie Mrs. Kamila towarzyszy dzieciom używając wyłącznie języka angielskiego.